4. čtvrtina

KC, 14:20, TD, 27-24
Pacheco 4-yd run, PaT Butker

Preview k utkání:

V nedeľu večer sa Buffalo Bills, víťazi AFC East, stretnú s tretím nasadenými mužstvom Kansas City Chiefs na Highmark Stadium, kde Bills majú skvelú bilanciu 5-1 v playoff od roku 2017. No zatiaľ ani raz sa nám nepodarilo zdolať Patricka Mahomesa v play off.

Zápas v Divisional Round bude skvostným súbojom dvoch quarterbackov, Josha Allena a Mahomesa. História hovorí, že nás čaká vzrušujúci súboj. Naposledy sa tímy stretli v AFC Divisional Round Playoff v roku 2021, v tzv. "13 sekundovom zápase", keď Buffalo prehralo v predĺžení 42-36.

Buffalo chce potrápiť Mahomesa v jeho prvom play off zápase v kariére, hranom vonku na ihrisku súpera . Túto sezónu Mahomes doviedol Kansas City k ôsmemu titulu AFC West a zakončil ju s úspešnosťou 67,2% pri 4183 yardoch, 27 touchdownmi a 14 interceptions.

Pozor na nováčika Chiefs, Rashee Rice, ktorý sa stal spoľahlivým hráčom v pasovom útoku tímu. V arktických podmienkach zdolali Chiefs v AFC Wild Card Miami Dolphins 26-7, pričom Rice chytil 8 z 12 prihrávok pre 130 yardov a touchdown.

Buffalo vyhralo šiesty zápas za sebou, keď v pondelok porazili Pittsburgh Steelers 31-17. Na začiatku tejto víťaznej série porazili Chiefs 20-17 v decembri.

Predpoveď počasia hlási maximálne -3C a minimálne -11C s rýchlosťou vetra okolo 21km/h. V nedeľu je mala šanca na sneh, ale v strede týždňa sa Buffalom prehnala snehová búrka ktorá ovplyvnila cestovanie v Západnom New Yorku a opäť skomplikovala odstraňovanie snehu na Highmark Stadium počas týždňa.

Spätný pohľad: Za posledné tri roky sa Bills dostali do AFC Championship game raz a dvakrát prehrali v Divisional Round.

Základná sezóna: Buffalo Bills (11-6) vs. Kansas City Chiefs (11-6)

Kurzy: Buffalo je favoritom s rozdielom 2,5 bodu proti Chiefs.

Miesto: Highmark Stadium - Orchard Park, NY

THE FINAL WORD: "Bude to kolektívny výkon," povedal Allen. "Momentálne Chiefs hrajú veľmi dobrý futbal. Budeme potrebovať každého s Bills Mafia, aby prišiel a podporil nás… a vďaka Bohu, že môžeme hrať ďalší futbalový zápas."