Austin 7-yd pass od Rudolpha, PaT Boswell

BUF, 06:27, TD, 17-31
Shakir 17-yd pass od Allena, PaT Bass

Review utkání:

Buffalo Bills sa včera stretli s Pittsburgh Steelers v zápase Super Wild Card play off kole a vyhrali 31-17. Zápas sa odohrával v snehovej nádielke Highmark Stadium, kde sa po každom skórovaní Bills fanúšikovia radostne tešili a hádzali so snehom.

Allen láme ďalšie rekordy Quarterback Josh Allen prispel k víťazstvu Bills niekoľkými výbušnými hrami, vrátane 52-yardového touchdownu, ktorý je najdlhším v histórii Bills v play-off. Allen mal 21 úspešných prihrávok z 30 pokusov, 203 yardov a tri touchdowny, k tomu pridal 74 yardov a jeden touchdown z behu. Takto sa hra play off (minimálne v prvom polčase)Bills sa ujali vedenia už v prvom polčase a udržali ho až do konca zápasu. Bills obrana prinútila Steelers v troch drivoch k 3 a von a v prvom polčase a získala dva fumble, z ktorých Bills využili maximum. Taron Johnson prinútil hráča Pittsburghu George Pickensa k fumblovaniu a Terrel Bernard získal loptu. Po úspešnom challenge flagu Seana McDermotta , Bills získali loptu pre svoj tím a Allen na nasledujúcej hre prekvapil obranu súpera a prihral Daltonovi Kincaidovi na 29-yardový touchdown. Kincaid mal tri zachytenia za 59 yardov a jeden touchdown. O dva drajvy neskôr TE Pat Freiermuth fumbloval a linebacker Baylon Spector získal loptu, ale rozhodcovia rozhodli, že lopta vyšla z ihriska pred ziskom. Freiermuth získal prvý down, keď prešiel cez CB Kaiira Elama, ktorý sa o dva hry neskôr dopustil defenzívneho faulu. Elam sa krátko potom pomstil, keď zachytil ičko QB Rudolpha v end zone a zabil tak najlepší drive Steelers v prvom polčase. Allen to využil a skóroval behový touchdown, ktorým Bills posunuli skóre na 21-0.

Bod zlomu keď Bills začali predvádzať mizernú hruSteelers sa dostali na skóre až vo svojom siedmom drive, po tom, ako sa Tyler Bass pokúsil o field goal, ktorý bol blokovaný na 33-yardovej línii. Rudolph našiel Diontae Johnsona v end zone pre 10-yardový touchdownovu prihrávku, ktorá znížila vedenie Bills o dva skóre, ešte pred polčasom. Obrana Bills, ktorá bola počas zápasu zasiahnutá mnohými zraneniami, spomalila po prestávke. Následne v druhom polčase, Steelers skórovali field goal. V priebehu tohto drivu sa linebacker Terrel Bernard zranil a bol odvezený na röntgenové vyšetrenie jeho členku. Bernard bol základom obrany Bills po celú sezónu. Bills pridali ešte jeden FG na ktorý odpovedali Pittsburghu TD a znížili opäť vedenie Bills na 17 - 24. Bills fanúšikov už opäť chytali mbdloby.

Obrana a útok V štvrtej štvrtine obrana ubránila podstatne hry a predviedla tak svoj štandardný výkon. Našťastie sa zobudil aj útok a Shakir skóroval rozhodujúci TD.

P.S. V ďalšom kole nárazime doma na nevýrazných Chiefs, ktorým musíme oplatiť prehru z roku 2022.